Zwiększanie wydajności

Jak radzić sobie ze złością

Rytm okołodobowy jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Reguluje on procesy wewnętrzne (np. sen, wydzielanie hormonów, pracy serca) do zmieniających się cyklicznie warunków zewnętrznych (np. rytm światła, temperatury).
Z badań wynika, że rytmy biologiczne człowieka mają wrodzoną tendencję do spóźniania się. Te drobne przesunięcia są codziennie korygowane poprzez wewnętrzny zegar rządzący rytmem okołodobowym.
Ponieważ istnieją różnice indywidualne w zakresie jakości funkcjonowania o określonych porach, warto przyjrzeć się schematom, które sami przejawiamy. Indywidualne konsultacje pozwolą na ustalenie między innymi:

  • Ile godzin snu jest mi potrzebne do sprawnego funkcjonowania w ciągu dnia?
  • Czy potrzebuję drzemek w ciągu dnia i jak wpływają one na efektywność mojej pracy
  • Jaki wpływ na poziom energii w ciągu dnia ma tryb życia jaki prowadzę oraz moja dieta?
  • Jak poradzić sobie ze spadkami energii w ciągu dnia, bądź z trudnościami z porannym wstawaniem?

Te oraz inne odpowiedzi będą możliwe do uzyskania po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu, oraz samoobserwacji. W oparciu o techniki poznawczo-behawioralne będzie również możliwość zmiany niektórych zachodzących prawidłowości, oraz dążenia uzyskania najbardziej optymalnego poziomu funkcjonowania.
Spotkania mają charakter rozwojowy - a więc ich celem jest zwiększenie własnej wydajności. Ilości godzin zawierających się w jednej dobie nie jesteśmy w stanie zmienić, ale możemy w sposób maksymalny wykorzystać ten czas, który jest nam dany.

Połącz
Mapa
Menu główne